FOTOKNIHY

Jde opravdu o knihy, které slouží často jako náhrada za dříve používaná alba fotek. Jedná se o velice praktickou formu toho, jak vaše vzpomínky „uschovat“.

Fotoknihy se u nás těší čím dál větší oblibě, je to dáno tím, že tento způsob uchování fotografií nabízí spoustu předností.

Nemusíte například řešit různé formáty fotografií -  vložíte prostě atyp fotku, která se vám zrovna na stránku hodí. Snímky se mohou překrývat, mít různou barvu, mohou být s rámečkem nebo prosté bez ohraničení, mohou se zde doplňovat fotografie kolážové apod. Nemusíte se také bát kombinovat fotku černobílou s barevnou, kniha se dá také doplnit o nalepené svatební oznámení apod.

Dobré je si také uvědomit, že rozměr knihy může být rozměrem vaší fotky. V extrémním případě bude snímek na dvojstranu. Konkrétně u knihy 30x30cm získáte fotografii 30x60cm, a to už je slušný plakátek.

Nakonec, když je kniha seskládaná, tak se například čtvercové knihy dají tisknout jak ve velkém, tak v malém formátu zároveň. Další předností je skladnost knih, jednoduše se s nimi manipuluje a nakonec mohou být i vhodným dárkem třeba pro prarodiče.

No, a jak fotky zpracováváme my? Nejprve si vyberete vaši TOP sestavu fotografií, které chcete v knize zaručeně mít, pak zvolíte formát a typ tisku. Domluvíme se také, kolik fotografií na stranu budete chtít a jaké pozadí pod fotografiemi máme volit. Pak už necháte práci na nás…

Každou fotografii se snažíme pečlivě zakomponovat do celkové stránky, v případě potřeby ji přizpůsobit barevně, tvarem a velikostí. Pokud je to nutné, tak některé větší fotografie retušujeme. U některých fotek doplňujeme ozdobný rámeček apod. Konečnou podobu před tiskem vám zasíláme ke schválení, tak si můžete být jisti, že dostanete to, co si přejete. 

Fotokniha var.1

Schválně jsme uvedli tento nadpis. Je totiž důležité mít na paměti, že se jedná opravdu o knihu. Do knihy se mohou tudíž vkládat texty, data vzpomínky. To vše knihu tvoří. Je nám jasné, že ve fotografie vychází název zejména z vazby a formátu knihy. Každopádně nezapomínejte na to, že se do té vaší svatební knihy dají přidat třeba kresby vašeho dítěte, básnička nebo název skladby, který vás dva dal dohromady atd.

Fotokniha var.2

Fotokniha var.3

Fotokniha var.4

Fotokniha var.5