Jihomoravský kraj - Židlochovice - Zámek Židlochovice a Kaple

Renesanční zámek s kaplí, později přebudován do barokního slohu až ve dvacátém století doplněný o empírové úpravy, kdy nabyl současné podoby. Zajímavostí je, že mezi válkami sloužil jako letní sídlo prezidenta T. G. Masaryka. Park je ukázkou krajinářského anglického stylu zahradní architektury. Jedná se o nejzachovalejší lovecký zámek Evropy.

Svatební obřad:

Úžasná architektura, bohatý mobiliář, velmi omezený prostor pro obřad a vcelku dostatečné denní světlo. Tak nějak by se dala charakterizovat zámecká kaple.

Jedná se architektonicky opravdu o krásný, i když velmi malý a pro svatby stísněný prostor.

Bohužel s tak malým manipulačním prostorem pro fotografa jsme se nikde jinde nesetkali. Pokud jste chtěli fotit z druhého úhlu (tj. místo z levé, tak z pravé strany), museli jste obejít svatební síň vnější chodbou. Místo je to co do vybavenosti impozantní, ale doporučujeme ho pro malé a komorní svatby.

Portrétní focení je zde možné pouze v omezené míře, skupinové focení vůbec nepřichází v úvahu.

Světelná atmosféra a akustika prostoru je také výborná.

Skupinové focení:

Nejčastěji probíhá v zámeckém parku, který je prostorem i krajinným členěním velmi vhodný. Zde je problém pouze z jara, nebo po vytrvalých deštích, kdy je terén podmáčený.

Portrétní fotografie:

Na zámku je spousta krásných míst, pokojů a salónků. Určitě tak je z čeho vybírat. Stejně tak i hostina může být přímo v zámeckém stylu.

Prostor zámecké kaple, jeden z možných úhlů pohledů fotografa.Impozantní výmalba stropu v židlochovické zámecké kapli Pohled ze strany na svatební pár, fotograf se dostává až k hrazení.

Kontakt: Lesní závod Židlochovice, Tyršova 1; 667 01 Židlochovice; Tel: 547 425 211