Liberecký kraj - Sychrov - Zámek Sychrov

Novogotický zámek, kde krom rozsáhlých budov s původním mobiliářem je součástí tohoto komplexu i velký zámecký park v anglickém duchu.

Svatební obřad:

Kde je možné mít svatební obřad?

V zámeckém parku, zámecké kapli, v předkaplí zámecké kaple, zámecké galerii, Alainově sále, Královské apartmá, popř. v jiném vybraném salónku dle domluvy.

Měli jsme tu čest fotit obřad v zámecké kapli. Dispozičně je menší s tím, že hlavní rodinní příslušníci sedí v lavicích samotné kaple, další svatební hosté v předkaplí. Manipulační prostor pro fotografa je také omezený. Pokud se sejdou dva, co fotí a kameraman, tak se opět dostávají do náročné situace, co do pohybu a komponování záběrů. Světelné podmínky jsou dobré a prostředí určitě poetické.

V předkaplí je téměř tma, na to by měl být fotograf opravdu připravený. Také s dnešní super technikou je fotografie v předkaplí nemalým problémem.

Gratulace probíhaly přímo v kapli, což bylo ideální.

Skupinové foto:

Opět je vhodné vycházet z počtu hostů, časových možností a světelných podmínek interiéru a exteriéru. Část nejbližší rodiny je možné vyfotit přímo v kapli, zbytek větších skupin pak v zámeckém parku s panoramatem zámku.

 

Nádvoří hlavního vstupu do kaple. Chodba vstupu do kaple a předkaplí, které je velmi tmavé.Pohled do zámecké kaple z předkaplí.Pohled směrem k oltáři Zámecké kaple na Sychrově.Zde vidíte vitráže v oknech a směrové světlo, které vytváří dobovou atmosféru.Družičky ve stejných barvách vkusně doplňují celkový pohled.Na Sychrově je možné si objednat i koňské spřežení.Jedno z vybraných míst pro skupinové fotografie. V pozadí průčelí Zámku Sychrov.Východní křídlo zámku a využití schodiště pro skupinové focení.Rakouská věž působí vskutku goticky.Taková místa jsou na focení úžasná. Tmavé obklady vytváří intimní atmosféru.Dokonalé barvy i světlo v královském apartmá.V loveckém salónku jsme měli jen pár okamžiku na partnerské focení.Opět královské apartmá, máme rádi kombinaci zachycení prostoru a dojmu.Salonek královského apartmá.Svatbu si zde můžete zpříjemnit projížďkou po zámeckém parku.Snaha o zachycení archetypu? Každopádně symbol společné cesty životem.

Portrétní fotografie:

Zde jsou možnosti téměř nevyčerpatelné. Můžeme se jen inspirovat obrazy starých mistrů a zasadit snoubence do prostředí tak, aby vynikla atmosféra dávných časů. Portrétní fotografii jsme se věnovali zhruba dvě hodiny a stále bylo na čem pracovat.

Nemalou měrou se dá využít i zámecký park, fontána, pěšinky, památné stromy apod.

Kontakt: Státní zámek Sychrov, 463 44 Sychrov; telefon: +420 482 416 011