Moravskoslezský kraj - Krnov - Radnice Krnov

Radnice v neorenesančním stylu se secesními detaily. Tak jak ji známe byla vystavěna na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Radniční věž je kopií věže ve Vídni. Od roku 2014 je možná prohlídka radniční věže. Součástí komplexu je také secesní kavárna a vinárna.

Svatební obřad:

Obřadní síň se světlým dřevěným obkladem, interiér doplněný varhany, jinak místa pro sezení spíše v moderním stylu. Znovu a opět, jakož i v jiných obřadních místech, se tu vyskytuje stůl nebývalých rozměrů, který velmi účinně zabraňuje kontaktu oddávajícího s novomanželi, kontaktu fotografa s nimi atd. Znovu se dostáváme do problému jak stylizovat fotografie, když do pasu se tyčí stolová deska. Tento neduh, pravděpodobně z dob totality nebyl dosud odstraněn a vyřešen.

Ikdyž je prostor opravdu dostatečně velký i pro velkou svatbu, tak rozložení nábytku před „oltářem“ velmi snižuje možnosti pohybu fotografa po „place“. Co se světelnosti týká, je v síni dostatečná a ikdyž světlo nemá nijak zvláštní atmosféru, tak působí svěže a v rámci interiéru v souladu.

Možnost výběru vhodným kompozic-záběrů, zde není nijak velká, takže vám k nafocení toho, co je potřeba stačí opravdu doba civilního obřadu.

Skupinové focení:

Skupinky je ideální nafotit hned u radnice, kde je dostatek zeleně se siluetou městské historické zástavby. V „parčíku“ u radnice je tedy možné zvládnout zachytit jak menší, tak velké skupiny.

 

V pozadí neorenesanční věž radnice. Místo pro celkovou skupinu i pro párové fotky.Schodiště radnice.Zdobené obklady stěn oproti stylu křesel z předrevolučního období k sobě moc nesedí.Jediná možnost jak zabrat celý pár, je širokoúhle. Jinak v tom prostorově brání stůl.Zde je vidět, že snoubenci měli stát více před svatebními hosty. Pohled ve směru příchodu do obřadní síně v Krnově.Záběr na gratulace, v pozadí pak varhany.Místo vstupu do radnice, napravo pak hlavní schodiště v budově.

Partnerské focení:

Rozhodně doporučujeme přejezd do okolí: Kostel Panny Marie, Rozhledna na Cvilíně… V okolí hezký park se spoustou příležitostí, jak zachytit vaši lásku.

Kontakt: Hlavní náměstí 1, 794 01 Krnov; tel. ústředna: 554 697 111