Moravskoslezský kraj - Rýmařov - Kaple Navštívení Panny Marie V Lipkách

Kaple, která je nazývána „Perlou severomoravského baroka“. Skvostný interiér, v jehož srdci jsou čtyři masivní sloupy, prostor je zdobený freskami známých malířů Ferdinanda Nabotha a J. K. Handkeho. Zcela unikátní je též oválná tribuna, která obíhá celý prostor kaple. Architektura stavby i její vybavení je původním a jedinečným dokladem barokního stylu.

Svatební obřad:

Parkování vozidel je možné v blízkém i vzdálenějším okolí od kaple. Zastavit přímo před kaplí není možné pro všechny svatebčany, proto sem přijíždí pouze nevěsta.

Kaple uvnitř není příliš velká, proto se doporučuje pro malé nebo střední svatby. Fotit je možné i z patrového ochozu, což zpestří záběry na celý prostor a krásně tak doplní portrétní snímky.

Dříve kaple nebyla fotografy příliš oblíbena. Důvodem bylo zejména velmi špatné nasvětlení celého objektu. Přirozené světlo je zde jen doplňkové a umělé nedostatečné. Díky zdokonalování fototechniky je obřad v tomto objektu lahůdkou pro každého vyspělého fotografa.

V případě domluvy profesionálního fotografa s dostatečným technickým zázemím je svatba na tomto místě opravdu více než unikátní, prostředí klidné, ceny nízké - co víc si přát…

Skupinové foto:

Pár opravdu rodinných záběrů, do 6lidí, může být hezké pořídit přímo v kapli samotné. Větší skupiny pak pod stromovým na hlavní přístupové cestě ke kapličce. Co ještě můžeme poradit? Aby všichni svatební hosté neměli snahu najíždět s auty co nejblíže k objektu. Nic pak nezkazí atmosféru starobylého místa víc, než parkoviště aut náhodně rozesetých po okolí.

 

Vlevo - hlavní prostor před samotnou kaplí Takto prosvětleně, prostým okem, kaple rozhodně nepůsobí.V tak barvitém a zdobném prostoru, vypadá každý záběr kouzelně.Pohled k oltáři kaple Opět pohled k oltáři. Kruhový tvar kaple samotné, působí více než úchvatně.Fotografie z patrového ochozu zachycuje celý interiér barokní stavby.Foceno hned u kaple. Moc zajímavých zákoutí zde bohužel není.Nalevo - hlavní chodník ke kapli. Hlavní chodník ke kapli využitý pro nafocení skupinek.

Portrétní fotografie:

V okolí bohužel není příliš imponujících míst. V případě požadavku na základní nafocení portrétů a společných fotografií je však prostor dostačující.

Kontakt: Městský úřad Rýmařov; Budova: náměstí Míru 1, 2. patro Odbor vnitřních věcí

Renata Tvrdcová tel. 554 254 142; Mgr. Yvetta Jahnová tel. 554 254 141