Olomoucký kraj - Hnojice - Zámek Hnojice

Farní budova postavena augustiniánským klášterem ve Šternberku. V současné době po rekonstrukci je v soukromých rukách. Může se pyšnit krásným hodovním sálem se stropní malbou od Jana Kryštofa Handkeho. Součásti objektu je i krásná zahrada, restaurace v podobě sklípku, možnost ubytování pro hosty a zahradní gril s bazénem.

Svatební obřad:

Jsou zde možnosti obřadu jak v hodovním sále s kapacitou tak cca 35lidí, tak obřadu venku na travnaté ploše s pozadím zámečku. Každá varianta má své výhody a nevýhody. V podzimních měsících a ve větších skupinách bychom asi volili venkovní obřad, jinak se přikláníme ke svatbě v interiéru. Výhodou je zde rozhodně poklidná atmosféra, vše na jednom místě, nechodí vám kolem obřadu cizí lidé a máte možnost kdykoli přizpůsobit vaše požadavky aktuálnímu stavu průběhu svatebního dne.

Skupinové foto:

V naprosté většině jsme skupinky fotili v exteriérech zahrady, kde pozadí krásně dokreslovala silueta zámečku. Skupiny v hodovním sále jsou spíš nouzové řešení a fotit se dá do počtu tak maximálně 6lidí na skupinu.

Portrétní fotografie:

Tady je opravdu široká možnost vyžití. Pokojů vhodných pro partnerské focení je v objektu více. Zdobnost jednotlivých místností umožňuje rozličné kompozice, stylizace apod. Do pokojů prosvítá i krásné romantické světlo, takže fotografie rozhodně mají atmosféru. Využívá se zde velkého starožitného zrcadla, solitérního nábytku a dalších doplňku. 

 

Hodovní sál Luxusní sofá v pravém zadním rohu hodovního sálu.Ukázka výmalby stropu v hodovním sálu. Autor J.K. HandkeProstor venkovního obřadu s pohledem na hlavní budovy zámečku.Pohled směrem ke snoubencům. Tůje v pozadí naznačují hranici pozemku.Ukázka slavnostní brány. V pozadí pak hlavní budova Zámku Hnojice.Ukázka partnerské fotografie. V pozadí hlavní budova zámečku.Královské apartmá snoubenců v přístavbě zámečku.Prostor pro svatební hostinuPohled na hlavní hodovní sál z pohledu snoubenců.

V pokročilém podvečerním čase je pak ideální sérii interiérových snímků doplnit o zajímavé pohledy a zákoutí zahrady.

Kontakt: Obecní úřad Hnojice; Hnojice 117; 785 01 Šternberk; tel: 585 380 328