Olomoucký kraj - Hranice na Moravě - Zámek Hranice

Nedávno rekonstruovaný renesanční Zámek Hranice, který minimálně na první pohled zámek příliš nepřipomíná. To je dáno jak bezprostředním okolím, tak i ne zrovna povedeným zastřešením hlavního nádvoří. Celkový dojem tak částečně zachraňují vnitřní arkády, zámecká věž, některé vybavené interiéry apod.

Svatební obřad:

Výhodou ve chvílích nepříznivého počasí je dozajista kryté atrium zámku. Zde je možné zhotovit pár partnerských fotografií a skupinek. Musíte však mnohdy počítat s běžným úředním chodem, tj. například pohybem civilistů. Samotný obřad je pak v dostatečně prosvětlené místnosti, která ale krom zdobeného stropu nemá nějakých zvláštních architektonických prvků. Podobné prostředí byste našli i v lepších městských oddacích síních.

Obřadní síň je členěna tradičně, tj. židličky ve dvou řadách, přístupová ulička atd. Nevhodně řešený je prostor pro samotné snoubence. Ten je velmi těsný, tj. fotograf nemá dostatečný odstup od dvojice, nemá možnost se pohodlně přesunout na libovolnou stranu apod. Celou tu nešťastnou koncepci završuje velký stůl pro podpisy. Místo sympatického toaletního stolku je tu katedra jak v soudní síni. To způsobuje celou řadu problémů. Snoubenci nemají přímí kontakt s oddávajícím, na spoustě záběrů jsou jen do pasu, protože ostatní polovina je „stůl“, nebo jsou na záběru sice s celou postavou, ale zase příliš z boku, širokoúhle atd. Problémů, jak se tu poprat s prostorem je tedy dost, dost na to, aby byl výsledek práce ne dle umu fotografa, ale spíše dle tlaku místnosti samotné.

Skupinové foto:

Menší skupinky dle možností focené pod arkádami, velká skupina často při pohledu z patra dolů na atrium. Znovu připomínáme, že toto je často focení za běžného provozu, tj. problém s civilisty. I přesto, že tento postup není úplně ideální, tak moc jiných možností se bohužel nenabízí. 

 

Nalevo v pozadí snímku věž zámku. Napravo pak záběr z obřadní síně.Zastřešené hlavní nádvoří Zámku HranicePředsálí a hlavní sál obřadní síně na Zámku Hranice.Celkový pohled na obřadní síň.Pohled na snoubence v obřadní síni. V pravém dolním rohu stůl pro oddávajího.

V bezprostředním okolí zámku není téměř žádný vhodný kout, a tak se často přesouváme například do hranického parku u Bečvy.

Portrétní fotografie:

Podmínky jsou zde velmi omezené, stejně jako u focení skupin. Něco málo je možné zvládnout pod arkádami, případně se zkuste domluvit se správou zámku na pronájmu vhodným prostor.

Kontaktní adresa: Zámek Hranice - Městský úřad Hranice; Pernštejnské náměstí 1, Hranice, 753 37; tel.: +420 581 828 111