Olomoucký kraj - Javorník - Zámek Jánský Vrch

Barokní zámek vypínající se na skalnatém kopci nad Javorníkem. Nachází se na nejsevernějším výběžku olomouckého kraje při hranicích s Polskem.

Svatební obřad:

Pro uskutečnění svatebního obřadu se zde nabízí spousta krásných sálů a prostor. Světlo je v hlavním sále spíše zbytkové, ale díky záclonám a barevnosti pokojů vytváří nádhernou intimní atmosféru. Fotograf musí mít k dispozici opravdu kvalitní foto techniku, a pak je výsledek s romantickou atmosférou téměř zaručen. Zámek byl v minulosti takovým malým hudebním centrem, dlouho dobu zde pobýval například skladatel Karl Ditters. Akustika prostor je tedy výtečná, proto neváhejte a domluvte si živou hudební produkci.

Skupinové foto:

Pokud je to jen trochu možné, tak je určitě lépe využít interiérů zámku. Ostatní větší skupiny je pak vhodné dofotit v zámeckém parku, na schodištích apod.

Portrétní fotografie:

Personál na zámku je velice vstřícný, takže byla možnost fotit jak v reprezentačních pokojích, tak v jídelně, soukromé kapli atd. Záleží pak možná jen na vás, který typ upřednostníte a jak si časově focení rozložíte. Je možné, že po domluvě se správou zámku se bude dát fotit kdekoli, kde se provází. Nás s výčtu zaujaly i hospodářské prostory (kuchyně, dílna), nebo prostor krovu zámku.

 

Pohled na zámek ze zadní strany od zámeckého parku.Večerní hostina má trochu ponurou atmosféru.Opět zadní strana zámku. V zimním období je příjezd často ze strany parku.Schodiště, zde bylo nutné použít blesk.Svatební obřad byl zajištěn v koncertním sále Zámku Jánský Vrch.Kruhový půdorys v koncertním sále opět dodává prostoru na noblesnosti a dynamice.I z druhé strany sálu je kompozice záběru zajímavá.Byl čas, a tak se dalo fotit bez lidí a bez spěchu.Pohled pro fotografa. Musíte uznat, že to má něco do sebe.Gratulace jsou v protisvětle. Možná nebude špatné do budoucna domluvit i toto lépe.Barevná kombinace, zdobnost prostor a směrové světlo - no prostě zámecká atmosféra.Pro skupinky jsme využili jednoho z koutů. Bylo zde nutné použít blesk.V hudebním sále by neměl chybět klavír.Byla zima a opravdu nebylo snadné najít vhodné místo pro celkovou skupinu.Nebojíme se využívat i Nalevo prostor horní kaple.

Z fotografického hlediska není interiérům a mobiliáři zámku Jánský Vrch co vytknout. Největší překážkou je v tomto případě čas, který mnohdy neumožní „vymáčknout“ z dané atmosféry maximum.

 

Kontakt: Obecní úřad v Javorníku; Matrika tel: 584 440 144; Zámek Jánský Vrch; Tel: 584 440 286, 602 951 712