Olomoucký kraj - Karlova Studánka - Lázně Karlova Studánka

Obec lázeňského typu postupně vybudovaná na místě, které kdysi patřilo řádu německých rytířů. Je zasazená do malebné přírody Jesenicka a pro svatbu je ideálním místem už jen proto, že zde vládne poklidná atmosféra.

Svatební obřad:

Fotili jsme zatím v krásné dřevostavbě, kde je restaurace a součástí tohoto úseku je i bazén a poskytování vodoléčby pro hosty lázní. I přes snahu personálu měl obřad některé nedostatky. Prostorově opravdu velmi malá „místnost“, která byla vytvořena přehrazením paravánem od navazující restaurace. Docházelo tak k rušení obřadu hosty, kteří si objednávali jídlo v restauraci hned vedle obřadu. Toto propojení proto považujeme spíše za nouzové, než za ideální a pro svatbu důstojné.

Skupinové foto:

Se skupinkami problém nebyl, v exteriérech obce byla spousta dispozičně zajímavých míst, kde se mohlo skupinové focení uspořádat.

Portrétní fotografie:

Zde se opět využívalo exteriérů a přírody. Pokud byste však chtěli i pár zajímavých interiérových fotografií, tak je potřeba předem vše pečlivě domluvit. Zkoušeli jsme takto fotit v jednom hotýlku a domluva narychlo nebyla vůbec jednoduchá.

Závěrem tedy doporučujeme Karlovu Studánku zejména pro ty, kteří mají rádi přírodu, lázeňskou poetiku, lidovou architekturu dřevostaveb a počítají s obřadem i celkovým focením spíše v exteriérech obce.

 

Nalevo hlavní vstup do restaurace a následně i do Typická zimní atmosféra Karlovy Studánky.Prostor po svatební obřad byl opravdu velmi omezený.Určitě i u tohoto snímku na vás dýchne lázeňská atmosféra.Nalevo východ z restaurace. Napravo pak jediný možný úhel záběru podpisů.V jiném lázeňském domě nám po dlouhém přemlouvání dovolili fotit na schodišti.Typicky Takové snímky byly vždy otázkou rychlosti a pohotovosti. V tak náročných klim. podmínkách.Ještě jedna fotografie pro dokreslení zimní atmosféry v Karlové Studánce.

Kontakt:

Karlova Studánka

tel: 554 772 025