Olomoucký kraj - Náměšť na Hané - Zámek Náměšť na Hané

Čtvercový barokní zámek na „zeleném drnu“, kolem něho se pak vine kruhový park. Svým uspořádáním patří v Evropě mezi unikáty. Je dostatečně světlý, pro menší a střední svatby i prostorný. Kolem má opravdu krásnou zámeckou zahradu se spoustou malebných míst.

Svatební obřad:

Všechny doposud focené obřady probíhaly vždy v následujících prostorech: Předsálí (uvítací vstup), Velký sál (hlavní místnost obřadu), Zlatý salonek (partnerské a skupinové focení) a po obřadu partnerské focení i v místech kde jsou umístěny arcibiskupské kočáry.

Výhodou jsou opravdu krásně zdobené prostory s historickou atmosférou a příjemným přirozeným světlem. Dále vstřícný a ochotný personál, klidná atmosféra prostředí (nedochází tu k prolínání svateb), možnost fotografa vybírat si kompozice – téměř každý záběr působí velmi esteticky. Veškeré doplňky jsou stylové - židle, stolečky, zrcadla, odpočívadla atd.

Nevýhodou je snad jen menší prostor obřadní síně, kdy fotograf už téměř nemá možnost dostat se tam, kam by potřeboval. Na malém místě se totiž tísní mnohdy fotograf, oddávající, referentka, kameraman a nakonec i snoubenci. Zde bychom viděli jako přínos, kdyby alespoň stůl před nevěstou a ženichem byl nahrazen nějakým malým stolečkem pro podpis. Na spoustě rozhodujících záběrů se současný stolek naprosto zbytečně „cpe“ do záběru a nevěsta pak místo krásných šatů má na fotografii sebe a krásný stůl.

Skupinové foto:

V naprosté většině se rodinné fotky zajistí v prostoru zlatého salónku, což považujeme za ideální a reprezentativní. Celá skupina se pak povětšinou fotí s pohledem na hlavní průčelí na schodišti. Pokud chcete fotky v přírodě, tak je možné najít spoustu příjemných a vhodných míst pro menší skupinky.

 

Hlavní vstup do zámku ze zámeckého parku. Schodiště ideální pro skupiny.Nalevo záběr z předsálí. Napravo pak hlavní obřadní sál Zámku Náměšť na Hané.Celkový pohled na obřadní síň. Určitě vidíte to příjemné světlo a atmosféru.Stůl pro podpis je na vhodném místě. Je vidět ženich i svatební hosté.Hlavní sál ze zadní strany. Nebojte se emocí, osvěží to vaši sbírku vzpomínek.I protisvětlo z oken je někdy dobré, tady navozuje atmosféru.Uličku je nejlepší vytvářet úzkou, jsou pak vidět hosté, pár a vynikne kouzlo okamžiku.Zlatý salonek je ideálním místem pro skupinové i partnerské focení.Zlatý salonek a partnerské fotografie.Vzhledem k času se část neformálnějších skupinek fotí v zámeckém parku.Opět romance ve zlatém salonku.Kouzelné stromy v zámeckém parku v Náměšti na Hané.Pro tento

Portrétní focení:

Začíná ve zlatém salónku, který je na romantické fotky naprosto dokonalý. Opravdu se zde dá fotit klidně půl hodiny a pořád nebudou možnosti tohoto místa vyčerpané. Pak se často přesouváme ke kočárům, které jsou samy o sobě úžasné. Škoda jen toho místa kolem kočárů, to jejich půvabnost opravdu nepodpoří. Nakonec se věnujeme focení v zámeckém parku, který opět umožňuje doplnit vaši sbírku o přímo pohádkové záběry.

Z našeho pohledu jedno z mála míst, kde najdete pro vaši fotografii vše, co si jen můžete přát.

Kontakt: Úřad Náměšť na Hané; matrikářka Helena Mariánková tel. 585 757 815