Olomoucký kraj - Olomouc - Obřadní místnost olomoucké radnice

Gotický sál s malbami Karla Wildy. Zde se vždy konaly slavnostní události a v současné době tak slouží jako prostor také pro svatební obřady.

Svatební obřad:

Dostatek přirozeného světla, gotické klenby, malby a obklady stěn, to vše zajišťuje příjemnou atmosféru pro samotný obřad. Místnost je opravdu dostatečně velká s přijatelnou akustikou a vhodným prostorovým uspořádáním. Nevhodný je zde opět zbytečně velký stůl, který tak vytvoří hráz mezi snoubenci a oddávajícím a bohužel i samotným fotografem. Při troše šikovnosti se této nepříjemnosti dá na většině fotografií vyhnout, přesto nerozumíme tomuto, u nás, velmi rozšířenému stylu „kateder“.

Skupinové foto:

Menší skupinky se s ohledem na čas nafotí přímo v hlavním sále, ostatní pak buď na nádvoří, nebo u „Sloupu Nejsvětější trojice“ na Horním náměstí. U trojice vznikají povedené fotografie, jen je potřeba si malinko pohlídat kolemjdoucí.

Portrétní focení:

Něco málo je možné i v případě špatného počasí nafotit v samotné budově radnice. Většinou se však se snoubenci přesouváme do blízkého parku u hradeb, městských uliček apod.

 

Orloj s novogoticko-renesanční věží na levém snímku, napravo pak pověstná Nádvoří olomoucké radnice. I zde je možné fotit skupinky.Prostor pro vyřízení formalit před obřadem.Obřadní síň olomoucké radnice. Pohled směrem k oddávajícímu.Příchod k oltáři. Gotické klenby svatebního sálu olomoucké radnice.Zde je vidět řešení stolu pro oddávajícího. Na něm si nevěsta vyzkouší i nový podpis.Opět velmi povedená kompozice. Nevěsta - ženich - a v pozadí gotické klenby.Skupinová a partnerská fotografie u „Sloupu Nejsvětější trojice“ Snímek který velmi příjemně dokresluje atmosféru města Olomouc.Opět uličky a zákoutí města Olomouc. Škoda jen stále rostoucího stání automobilů.Vybírejte si místa, která k vám osobitě patří, která vám i po letech něco řeknou.

Kontakt: Magistrát města Olomouce; Horní náměstí č.p. 583, radnice; 779 11 Olomouc; Telefon: 585 513 111