Olomoucký kraj - Prostějov - Radnice Prostějov

Renesanční objekt dominující centru Prostějova, mezi místními známý jako „Nová radnice“ Slohem odpovídá tzv. historismu a byla postavena dle návrhu K.H.Kepky.

 Svatební obřad:

Když jsme měli tu možnost fotit zde poprvé, nečekali jsme, jak vybraně bude oddací místnost této radnice vypracována. Rozmanité architektonické členění stěn, které jsou obloženy dřevem, umělým mramorem či torgamentem. Stropy opět obloženy dřevem v kazetovém stylu, kde bohatá dekorativní malba pokrývá jak omítky, tak štukovou výzdobu.

Svatební sál nám typově připomínal knihovnu, nebo sněmovnu anglických aristokratů. Prostor je s malým svitem náročný na fototechniku, má však díky obkladům příjemné intimní zabarvení. Prostor pro oddávajícího působí spíše jako soudní tribuna, ale v tomto celkovém vyzařování interiéru to nějak zvlášť nevadí.

Je pravdou, že s místem pro fotografa to zde není nijak slavné, pokud k tomu přibude ještě kamera, tak máme co dělat, abychom se v záběrech nepřekrývali.

Závěrem zde tedy oceňujeme vznešené, snad až učené klima. Záporná stránka zase připadá na prostorové dispozice síně.

 

Skupinové focení:

Část je možné vyfotit přímo v hlavním sále, zbytek pak v sousedících prostorách nebo přímo venku před radnicí. 

Venku však počítejte s potřebou určitého odstupu od stavby, tj. musí se pak pohlídat občané, kteří nevědomky vstoupí do fotografované scény.

Portrétní focení:

Umíme si představit vyhotovení fotek přímo v oddací síni, v praxi k tomu však nikdy nedošlo. Jinak pro zamilované fotky volíme spíše prostějovský park.

Kontakt: Náměstí T. G. Masaryka 130/14; Prostějov; tel.: 582 329 111, 800 900 001