Olomoucký kraj - Šternberk - Chrám Zvěstování Panny Marie

Klasicistický kostel nemalých rozměrů, který dodá vaší svatbě důstojný charakter. V samotném chrámu mohou vzniknout krásné reportážní i portrétní fotografie. V exteriérech jsou naopak možnosti velmi omezené, proto běžně doporučujeme další focení přesunout na jiná, zajímavější místa ve Šternberku.

Svatební obřad:

Nasvětlení obřadu je řešeno halogenovými reflektory. Přirozené světlo se do prostoru chrámové lodě téměř nedostává. Přesto umělé nasvětlení je v tak velkém prostoru jedinou možností, jak „vyzískat“ zajímavou atmosféru celého místa.

Záběry z chrámu působí noblesním dojmem, a to díky mohutnosti a zdobnosti celé stavby. To dále umožňuje vytvářet netradiční fotografické kompozice plné dobového obsahu. Znovu připomínáme, kostel je tmavý, proto nezapomínejte nato, že vámi vybraný fotograf by měl být odborně a technicky zdatný. slunečného dne často volíme variantu dokončení skupinového a portrétního focení v blízkém parku.

Z nefotografických prvků je pak dobré využít solidní akustiky kostela, krásně zde znějí hudební kvarteta, doprovodné písně apod.

Gratulace se často konají přímo před hlavním vstupem do kostela. Pokud je to pro vás schůdné, doporučujeme nafotit gratulace spíše v kostele. Je spousta dobrých důvodů, které nás k tomuto návrhu přímo nutí.

Skupinové foto:

Nejčastěji se fotí před kostelem, kde je v pozadí vidět hrad. V případě větších svateb, se společné foto dobře komponuje i pod schody kostela. Někdy se menší skupinky mohou vyfotit i v chrámu samotném.

Pohled na Chrám zvěstování Panny Marie ve Šternberku a Morový sloup .Hlavní loď kostela pojme, jak je vidět, velké množství lidí.Pohled k oltáři. Samotný oltář je přirozeně prosvětlen.Východ z kostela. Všimněte si výzdoby, která se upíná až u stropu.Ukázka skupinových fotografií v pozadí kostel a Hrad ve Šternberku.Gratulace v exteriéru. Díky zatažené obloze nebyl problém se světelností.

Kontaktní adresa: Farní 3, Šternberk, 785 01; tel.: 585 013 714