Olomoucký kraj - Šumperk - Městská radnice v Šumperku

Renesanční budova zdobená secesními prvky patří mezi nejreprezentativnější budovu Šumperka. Hned vedle radnice se nachází morový sloup.

Svatební obřad:

V prostoru před radnicí je náročnější parkování. Pokud je více svateb, tak se opravdu velice obtížně hledá vhodné místo pro vozidla svatebních hostů. Do svatební síně se jde po točitém schodišti, které je dostatečně prosvětlené střešním světlíkem. Před oddací síní je menší prostor, kde se poskytnou základní informace k průběhu svatebního obřadu.

Samotná síň je opravdu krásně prozářena přirozeným denním světlem. Stěny i strop si zachovávají tlumenou zdobnost. Z našeho pohledu velmi pěkné místo, které opět (bohužel je to častý neduh) naprosto zbytečně narušuje až příliš velký stůl před oddávajícím. Tak se fotograf dostává opět do problému jak hledat a najít vhodnou kompozici, když před snoubence se nedostane a před oddávajícího si stoupnout nemůže. Stůl se tak snaží být dominantou obřadu, což nás vůbec netěší. Při výběru a rozložení místa je vždy důležité si uvědomit, že co je nejblíže snoubencům, to bude nejvíce vidět.

Skupinové foto:

Velmi často fotíme hlavní skupinu přímo v obřadní síni. Důvodem je někdy i to, že někteří svatební hosté odchází hned po obřadu, dále je zde pěkně rozprostřené světlo a nakonec při větším počtu lidí a určitém odstupu se zakryje i ten velký stůl. Někdy se skupinky fotí přímo před radnicí, to nakonec dopadá dobře, pokud není areál obestavěný automobily.

 

Průčelí renesanční budovy zdobené secesními prvky. Z pohledu fotografa obdivujeme účelně zvolený stropní světlík. Schodiště z obřadní síně.Obřadní síň šumperské radnice je naprosto dostatečně prosvětlená.Zde vidíte celé uspořádání obřadní síně. Velké V pravo patro před obřadní síní, vlevo zrcadlo v přísálí. Obřadní místnost focená z druhé strany do protisvětla.Modrý koberec je pro světlo vhodnější než barvy červené a oranžové.Předsálí, prostor tak pro dvacet až třicet lidí.Ach ten stůl a není se mu jak vyhnout.Schodiště z radnice společně s vytvořenou uličkou. Pohled na část radnice s věží.Schodiště radnice a prostor před objektem využitý na nafocení celkové skupinyHistorické uličky v okolí radnice.

Portrétní focení:

Focení zatím vždy probíhalo mimo areál radnice. Nejčastěji jsme tuto část absolvovali v blízkém parku a městských historických uličkách. Morový sloup u radnice je součástí parkoviště, takže opět přichází na pózování v úvahu jen ve výjimečných případech.

Kontakt: Městský úřad Šumperk; náměstí Míru 1; 787 01 Šumperk

telefon: +420 583 388 111