Olomoucký kraj - Velké Losiny - Zámek Velké Losiny

Renesanční zámek proslulý čarodějnickými procesy. Je jedním z nejlépe zachovaných renesančních staveb v České republice. Na svatební obřad jsou k dispozici čtyři místa, v okolí zámku je pak rozlehlý park s jezírkem.

Svatební obřad:

Ze všech nabízených míst vychází po fotografické stránce nejlépe „Standardní – empírové křídlo zámku“. Dýchne na vás atmosféra staré doby, barva světla je medová s dostatkem přirozeného osvětlení. Jedinou nevýhodou může být cena pronájmu a přeci jen menší prostor pro svatební hosty a fotografa.

Obřad v zahradě s řady důvodů nedoporučujeme. Jde hlavně o problematické světlo v letních měsících, židličky pro hosty jsou plastové a vzhledem k umístnění obřadu není možné na fotografiích zachytit zámeckou atmosféru, tj. obřad je v takové vzdálenosti, která neumožňuje komponovat snímek tak, aby byl v pozadí zámek.

Vaše slavnostní chvíle na nádvoří by v případě příznivého (neslunečného) počasí měla být o poznání zajímavější, než foto v zámeckém parku. Nevíme však, jestli už byly dokončeny všechny úpravy nádvoří v losinách. Dlouhou dobu zde byl povrch pouze zpevněný, prašný.

Poslední možnost se nabízí v prostoru civilních obřadů - úřadu, tj. místnost před vstupem do samotného zámeckého parku. Zde je obřad určitě možný, ale zámeckou atmosférou na vás fotografie dýchat nebudou.

Skupinové foto:

Hezké skupinky vznikají ve stínu u jezírka, případně ve stinných částech parku. Nevhodné pro celkovou kompozici pak byly prostory nádvoří.

 

Velmi neformální pojetí venkovního obřadu ve Velkých Losinách.Hezká a příjemná byla společnost muzikantů.Světelná náročnost - kontrast světlo, stín... V pozadí jezírko v zámecké zahradě.

Portrétní fotografie:

Doporučujeme se co nejpodrobněji domluvit s vedením zámku, a to jak na časovém tak prostorovém provedení. Ideálně si zajistit i kontakt na osobu, která umožní doplňující vstup do areálu atd. Stalo se nám, že personál nebyl příliš ochotný, nebyl si jistý, do kterých prostor nás může pustit apod. Každopádně portréty na tomto renesančním zámku mohou být jak v interiérech, tak exteriérech velmi povedené. Například park nabízí nepřeberné množství zajímavých kompozic a variant, kde délka focení se může pohybovat klidně i kolem jedné hodiny.

Kontakt: Obec Velké Losiny; Rudé armády 321; 788 15 Velké Losiny; tel: 583 248 422