OSTATNÍ

Další možnosti práce s fotografií Zde uvádíme pár příkladů postupů a postprodukcí, které je možné na fotografiích provádět. Výčtem sem patří: koláže fotografií, skládání foto příběhů, úprava fotky na styl historického obrazu a převody fotografií do obrazu – akvarel, tempera, olej…

Zde se dostáváme do velké oblasti grafiky, počítačové grafiky, výtvarných technik atd. Každá má svá specifika, zákonitosti a není naším cílem vysvětlovat postupy a techniky.

Proto, pokud máte chuť, tak koukněte na pár ukázat a třeba vás něco osloví a zaujme.

Ukázka fotek:

Koláže s doplňky

Někdy si myslíme, že není špatné podtrhnout dojem z fotografie o grafické prvky, případně o sestavení více fotek do společného setu. Znaky jako noty, přírodní motivy, romantické symboly, to vše může podpořit požadovanou atmosféru. Vše je pak věcí vkusu, tradic a zvyklostí v tom, co se komu líbí. Spojování fotek do jednoho celku má dlouholetou tradici a také tento styl si najde své zastánce ale i odpůrce. Nám se toto zpracování líbí proto, že jedním pohledem přibližuje více okamžiků, více momentů vaší svatby.

Koláže fotoknih

Často v případě zájmu klienta integrujeme do jeho svatební knihy i v příkladu uvedené kolážované listy. Jde o propojení fotografií za pomoci prolnutí okrajů fotky s podkladem samotného listu fotoknihy. Možností jak to provést se zde nabízí opravdu hodně. Pomocí rámečku, rozptýlených okrajů atd.