Zlínský kraj - Chropyně - Zámek Chropyně

Malebný zámek Chropyně s obrovskou sbírkou historických zbraní ve „svatebním“ sále. Jedná se o středověkou tvrz, která byla postupně doplněna o typické prvky romantismu. Zámek hanáckého krále Ječmínka, který na vás dýchne atmosférou dávných rytířských klání. Nachází se kousek od Kroměříže.

Svatební obřad:

Bylo nám ctí fotit v krásném rytířském sále, který poskytoval jak dostatek světla, tak dostatek příležitostí ke komponování zajímavých a netradičních záběrů. Světlo je zde spíše směrové, což úžasně podtrhuje dramatičnost celého sálu i s jeho výzbrojí. Řekli bychom, že svatbu tohoto typu ocení zejména muži a milovníci historických zbraní. S ohledem na rozměry místnosti není pro fotografa problém se volně pohybovat a plně se ponořit do své práce.

Další výhodou je nakonec i menší známost a návštěvnost sídla, takže i větší komfort a komornější klima daného místa.

Jediné, co není příliš „dořešeno“, je prostor pro výstup nevěsty, ten není nijak zvlášť upraven a proto ani nemá nějakou vyšší estetickou hodnotu. Z našeho pohledu je to však jen malý nedostatek na jinak úžasném místě.

Skupinové foto:

Pokuste se domluvit na možnosti fotit skupinky přímo v obřadním sále, v okolí se totiž moc zajímavých zákoutí najít nedá, snad i proto často jezdíme do parku v Kroměříži a tam se pak skupinové fotografie dokončí dle potřeby.

Portrétní fotografie:

Platí to samé doporučení jako pro skupinky.

 

Vlevo pohled na Zámek Chropyně, vpravo záběr svatebního sálu.Snoubenci si vybrali rytířský sál pro svůj svatební obřad.Zde je ukázka typické Historická výzdoba zbraní dekoruje pohled v každém směru.Zde je vidět, že v okolí zámku moc příležitostí k partnerské fotografii nenajdete.

Kontaktní adresa: Zámek Chropyně; nám. Svobody 30; 768 11 Chropyně; tel.: 573 355 074, 734 173 890